Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie

Long tail zakłada, że osoba korzystająca z internetowej wyszukiwarki, zainteresowana jest znalezieniem konkretnego produktu. Nie jest to zasadą, ale zazwyczaj takie pozycjonowanie wykorzystuje się w przypadku promocji asortymentu sklepów online. Dzięki zastosowaniu pozycjonowania szerokiego z pakietem wielu fraz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że klient dokona zakupu bądź zapozna się z treścią umiejscowioną pod promowaną w ten sposób domeną. Przykładem może być internetowa platforma sprzedażowa z branży sportowej. W momencie, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarce Google "rakieta tenisowa", trudno będzie mu natrafić na taką, która odpowiada jego preferencjom. Natomiast kiedy dokona jakiejś konsultacji/researchu, w efekcie czego doprecyzuje poszukiwania o dodatkowe frazy, wpisując np. "rakieta tenisowa babolat pure drive 110", wówczas prawdopodobieństwo kupna rakiety z takiej podstrony diametralnie wzrasta, oczywiście, jeżeli jest ona wysoko pozycjonowana.


Pozycjonowanie szerokie pozytywnie wpływa na ruch, a także na tzw. współczynnik konwersji. Oprócz tego, pozycjonowanie long tail ma szereg innych zalet towarzyszących. Po pierwsze, używanie fraz doszczegóławiających  sugeruje, że mamy do czynienia ze świadomym i zdecydowanym klientem, co w efekcie przekłada się na większą sprzedaż. Poza tym long tail to mniej popularne frazy, dlatego też zdecydowanie łatwiej i szybciej jest je wypromować, bardzo często nawet na tak pożądanej przez wszystkich - pierwszej pozycji w wyszukiwarce! Szybsze pozycjonowanie to w prostym przełożeniu - mniejsze koszty usługi. Kolejną korzyścią stosowania pozycjonowania szerokiego, jest doprowadzenie do stabilnego wzrostu liczby odwiedzin na danej stronie. "Skutkiem ubocznym" long taili, jest wywindowanie przy okazji w wynikach wyszukiwarki także stron na frazy ogólne (nawiązując do przykładu - "rakieta tenisowa").


Istnieją rożne rodzaje pozycjonowania, jednak pomimo pewnej specyfiki i różnic, żaden z nich nie może zaniedbywać też podstawowych, wspólnych dla wszystkich, działań wpływających na atrakcyjność strony dla algorytmów wyszukiwarki. Konieczna jest więc dbałość o strukturę budowy samej strony, jakość tekstów, bazę linków zewnętrznych czy aktywność na social mediach. Efekt końcowy zawsze uzależniony jest od synergii wynikającej ze spójności wielu działań w obszarze szeroko rozumianego SEO.
Skuteczność pozycjonowania strony internetowej wymaga podejścia kompleksowego, a stosowanie takich rozwiązań jak long tail - również specjalistycznej wiedzy. Warto jest więc powierzyć te działania profesjonalnej i doświadczonej firmie, która we właściwy sposób zaplanuje i zrealizuje całościową strategię promocji strony. Nasze wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu, ma szansę przełożyć się na sukces biznesowy całego e-przedsięwzięcia.

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]