Analityka internetowa

Analityka internetowa

Dlaczego warto analizować dane?
Analiza danych to podstawa do skutecznego pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych. Analityka internetowa pozwala nam na poznanie faktycznych zysków z kampanii internetowych. Narzędzia do analizy pokazują, z którego źródła było najwięcej wejść oraz konwersji. Dzięki temu możemy zoptymalizować swój budżet i wykorzystać go efektywniej. Takie dane zbierane w czasie rzeczywistym są w stanie pokazać przyczyny gorszych wyników.


Profil użytkownika
Warto wiedzieć, kto najczęściej odwiedza naszą stronę. W tym celu powstały takie narzędzia jak Google Analytics, który pozwala filtrować informacje na temat użytkowników. Pokazuje on nie tylko dane demograficzne, jak wiek oraz płeć, ale również urządzenie, z którego była odnotowana wizyta i wskaże jakie podstrony są najczęściej wyświetlane. Takie segmenty pomogą w lepszym dopasowaniu strony dla użytkowników, a także przyciągną nowych potencjalnych klientów.


Modele atrybucji
W przypadku wielu branż ważne jest, aby użytkownik nie gubił się na stronie internetowej. Raport pokazujący ścieżkę zachowania konsumenta, wykaże czy witryna jest odpowiednio przejrzysta oraz które miejsca na niej są najbardziej atrakcyjne dla użytkowników. Dane pokażą też, kiedy konwersja występowała najczęściej, czy miała ona miejsce bezpośrednio po wejściu na stronę, czy dopiero po dłuższym czasie. Modele atrybucji pomogą przy wyborze najlepszej kampanii, która sprawdzi się do specyfiki danej witryny i zmniejszą współczynnik odrzuceń.


Raport zachowań
Dane, które najbardziej interesują osoby korzystające z narzędzi analitycznych to najczęściej pomiary ilości i trwania sesji, odsłony czy współczynnik odrzuceń. Takie posegregowane informacje wskażą czy dana witryna jest dla użytkowników przyjazna. Dane są często wykorzystywane do przeprowadzania testów i do dokonywania zmian poszczególnych elementów na witrynie. Jasny, czytelny raport pomoże osiągnąć założone biznesowe cele, przy niskim ryzyku. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów od analityki internetowej.

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]