Pozycjonowanie dla sklepu internetowego oraz kampanie reklamowe i produktowe Google Ads. Wybierz najbardziej efektywne strategie reklamowe dla Twojego e-Biznesu!

Pozycjonowanie dla sklepu internetowego oraz kampanie reklamowe i produktowe Google Ads. Wybierz najbardziej efektywne strategie reklamowe dla Twojego e-Biznesu!

Gdy rozpoczynasz swój e-biznes i zakładasz pierwszy sklep internetowy lub stronę WWW, możesz nie wiedzieć, że jedną z najważniejszych rzeczy (poza wyborem odpowiedniej platformy dla e-sklepu lub strony www) będzie również odpowiednia reklama dla nowego biznesu. Gdy prowadzisz już własny e-sklep, często zastanawiasz się w jaki sposób możesz zdobyć nowych klientów, a tym samym zwiększyć swoje zyski. Istnieje wiele różnych kanałów i platform, za pomocą których możesz reklamować swoją firmę online. Jednak nie zawsze jest wiadomo, która platforma reklamowa lub jaki rodzaj reklamy, będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego ebiznesu.

Na pewno, tak jak większość właścicieli nowych biznesów, będziesz miał/a problem z wyborem odpowiedniej reklamy dla swojego sklepu internetowego lub strony WWW.  Problemem może być to, że trudno będzie ocenić Ci jak ta reklama może wpłynąć na Twój biznes, czy będzie opłacalna dla Twojej branży oraz jakie będzie generować wyniki – o ile podniesie sprzedaż w Twoim e-sklepie. Postaramy się tutaj omówić kilka najlepszych strategii reklamowych, pokazać przybliżone ich koszty oraz korzyści dla Twojej firmy.

Jeśli chcesz abyśmy przygotowali najlepszą strategię reklamową dla Twojej firmy, napisz koniecznie do nas.

 

1. Dobrze zaprojektowana strona sklepu internetowego

Twój sklep internetowy lub strona internetowa, to jedno z najważniejszych części Twojego biznesu internetowego, ponieważ to Twoja wizytówką w Internecie, czyli miejsce w którym potencjalni klienci będą szukać informacji o Twoich produktach lub usługach. W wielu sytuacjach Twój e-sklep lub strona WWW, będą pierwszym miejscem w Internecie, które powinno zrobić pozytywne wrażenie na potencjalnych klientach.

Kampanie reklamowe mają za zadanie przyciągnąć ruch do Twojej strony, więc ważne jest aby projekt Twojej strony e-sklepu lub strony WWW był profesjonalny i dostosowany do Twojej branży, bo może mieć to znaczenia dla Twojego sukcesu lub porażki! Oznacza to, że wygląd Twojego sklepu internetowego powinien skutecznie przyciągać i utrzymywać uwagę użytkowników oraz zachęcać ich do konwersji.

Dobrze zaprojektowana strona może sprawić, że odwiedzający będą chcieli zostać na niej dłużej i poświecić więcej czasu aby sprawdzić co ma do zaoferowania. Lepszy wygląd e-sklepu buduje również większe zaufanie u potencjalnych klientów. Przeprowadzone ankiety wykazały, że ok. 80 procent użytkowników ma mniejsze zaufanie do strony internetowej z powodu starszego projektu graficznego, który wygląda jakby pochodził z poprzedniej epoki.

Nie można zapomnieć o tym, aby szablon i projekt strony e-sklepu, był dostosowany do wersji mobilnych, aby był responsywny – RWD – i dostosowywał się, do każdego urządzania, czyli aby był dobrze czytelny na każdym ekranie. Jest to o tyle ważne, że już ponad 50% użytkowników Internetu przegląda strony na smartfonach i tabletach, a wśród młodszej grupy użytkowników ponad 80% wybiera smartfony.

Profesjonalny i ładny wygląd sklepu internetowego lub strony internetowej jest niezbędny, jeśli chcesz aby Twoje internetowe kampanie reklamowe odniosły sukces! Jeśli więc uważasz, że Twoja strona wymaga zmian w wyglądzie, napisz do nas, chętnie pomożemy.

 

 

2. Pozycjonowanie oraz optymalizacja pod kątem wyszukiwarek – SEO

Twój sklep internetowy lub strona WWW, będą dla Ciebie zarabiać tylko wtedy, gdy Twoi potencjalni klienci będą je mogli znaleźć w Internecie. Wiadomo, że większość użytkowników szukając czegoś online, pierwsze kroki kieruje do wyszukiwarek internetowych, przede wszystkich do wyszukiwarki Google.

Najlepszym sposobem aby osiągnąć sukces w Internecie, jest inwestycja w pozycjonowanie i optymalizację pod kątem wyszukiwarek – SEO . Inwestując w pozycjonowanie (SEO), możesz znacząco polepszyć widoczność strony swojego e-sklepu dla botów wyszukiwarek i uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania np. w Google.

Usługa pozycjonowania – SEO – polega między innymi na umieszczaniu w witrynie odpowiednich słów kluczowych związanych z Twoimi produktami lub usługami. Dzięki takim zabiegom, strona pojawia się w wynikach wyszukiwania Google, gdy użytkownicy wpisują te słowa kluczowe lub frazy (frazy, czyli zestawienia wyrazów, np. „suknia wieczorowa”).

Aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla swojej strony trzeba przeprowadzić odpowiednie analizy słów kluczowych, aby zobaczyć czego szukają Twoi docelowi klienci oraz  jakich słów kluczowych używają, a także jakich słów używa Twoja konkurencja.  Wybranie odpowiednich słów kluczowych nie jest takie proste, dlatego warto zostawić to firmom zajmującym się pozycjonowaniem stron.

Możesz także poprawić SEO swojej witryny,  publikując na niej oryginalne treści  i opisy produktów, wplątując w nie docelowe słowa kluczowe, a także zdobywając linki z innych wartościowych stron internetowych. Niestety w dzisiejszych czasach boty wyszukiwarek są już na tyle inteligentne, że są w stanie ocenić czy linki pochodzące z innych stron są linkami wartościowymi lub czy to linki małowartościowe. Obecnie nie warto dodawać swoich stron do katalogów sklepów i katalogów stron, ponieważ dla Google takie witryny nie mają większego znaczenia, a pochodzące z nich linki mogą nieraz zaszkodzić Twojej pozycji w wynikach Google. Firmy zajmujące się pozycjonowaniem i SEO, mają odpowiednie zaplecze wartościowych stron i są w stanie wygenerować dla Ciebie naprawdę wartościowe linki polecające. Dzięki odpowiedniej strategii, możesz znacząco poprawić swoje rankingi w wynikach Google i tym samym zwiększyć ruch oraz przyciągnąć więcej potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie – SEO – to podstawowe i za razem jedno z tańszych rozwiązań, które pomoże reklamować Twoją firmę w Internecie. Inwestując w pozycjonowanie możesz zwiększyć widoczność Twojego sklepu internetowego lub strony WWW, zwiększyć ruch oraz współczynnik konwersji. Aby uzyskać dobre oraz zadowalające efekty pozycjonowania, potrzebny jest odpowiedni czas wykonywania usługi pozycjonowania, który jest również zależny od tego, jak długo działa w Internecie Twój sklep internetowy lub strona WWW.  Oczywiście efekty oraz wyniki usługi pozycjonowania mogą być warte tego czasu i wydanego kapitału, pod warunkiem pozycjonowania strony przez firmę z doświadczeniem w tej dziedziny!

Interesuje Cię usługa profesjonalnego pozycjonowania e-sklepu lub strony WWW? Napisz do nas.

 

 

 

3. Kampanie reklamowe, kampanie produktowe – reklama typu pay-per-click (PPC)

Pay-per-click – PPC – to jeden z najpopularniejszych modeli rozliczeniowych w reklamach internetowych, oferowanych przez różne firmy, w tym Google. Najskuteczniejszą formą reklamy dla sklepu internetowego lub strony WWW, a przede wszystkim najszybszą w osiągnięciu wyników,  są właśnie kampanie reklamowe oraz kampanie produktowe Google Ads. Są często dużo droższe od usług pozycjonowania stron, ale są w stanie wygenerować ruch na stronie sklepu internetowego praktycznie od zaraz. Dlatego najlepsi specjaliście od reklamy oraz SEO, polecają korzystanie z obu form reklam jedocześnie, pozycjonowania i kampanii reklamowych – takie połączenie usług daje najlepsze wyniki i większą sprzedaż produktów oraz usług.

Kampanie reklamowe w modelu rozliczeniowym PPC, umożliwiają umieszczanie reklam w wynikach wyszukiwania Google dla określonych słów kluczowych. Podczas gdy pozycjonowanie – SEO – koncentruje się na zdobywaniu rankingów poprzez treść, optymalizację i linki polecające. W kampaniach reklamowych w modelu rozliczeń PPC, Google pozwala na umiejscowienie reklamy e-sklepu na określonym wysokim miejscu w wynikach wyszukiwania dla docelowych słów kluczowych, ale za każde kliknięcie w tą reklamę, musimy zapłacić określoną wcześniej stawkę – w pozycjonowaniu strony płacimy tylko za usługę lub wyniki.

Kampanie reklamowe Google Ads działają w systemie licytacji, w którym wybierasz docelowe słowa kluczowe, a następnie konkurujesz z innymi reklamodawcami o umieszczenie reklam w wynikach wyszukiwania dla tych słów kluczowych. Jeśli Twoja stawka jest jedną z najwyższych, otrzymasz wyższe miejsce nad bezpłatnymi wynikami wyszukiwania, a jeśli ktoś kliknie w Twoją reklamę, zapłacisz za to określoną wcześniej kwotę.

Jedną z największych zalet reklam PPC jest to, że płacisz tylko wtedy, gdy użytkownicy klikną w Twoją reklamę i przejdą do Twojego sklepu internetowego lub strony WWW. Oznacza to, że nie musisz martwić się marnowaniem budżetu na użytkowników, którzy nie są zainteresowani ofertą Twojej firmy. Jednak musisz liczyć się z tym, że część „klików” w Twoją reklamę będzie nieproduktywna, a część będzie wykonana przez użytkowników, którzy będą tylko chcieli sprawdzić co oferujesz, ale i tak nie będą zainteresowani Twoją ofertą.

Jednak kampanie reklamowe i produktowe są jedną z najlepszych form reklam i warto się nimi zainteresować, a w połączeniu z usługami pozycjonowania powinny być wybrane przez każdą firmę, która chce osiągnąć sukces w Internecie!

Chcesz osiągnąć sukces w Internecie, zaufaj naszemu 14 letniemu doświadczeniu. Napisz do nas, pomożemy wybrać Ci optymalne usługi reklamy dla Twojej firmy.

 

 

 

4. Marketing w serwisach społecznościowych

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter i Instagram, oferują ogromne możliwości dotarcia i nawiązania kontaktu z grupą docelową klientów. Dlatego te serwisy szybko stają się jednymi z najlepszych sposobów na reklamę internetową i promowanie się firm.

Media społecznościowe to świetne miejsce na reklamę, ponieważ na tych platformach jest tak wielu wymarzonych konsumentów. Zdecydowana większość społeczeństwa ma swój profil w mediach społecznościowych, a to oznacza, że ​​są duże szanse, iż przynajmniej część Twoich przyszłych klientów jest aktywna w mediach społecznościowych. Możesz więc wykorzystać ten fakt i reklamować się właśnie w mediach społecznościowych.

Serwisy społecznościowe pozwalają wybrać odbiorców na podstawie standardowych danych demograficznych, takich jak wiek, płeć i lokalizacja, a także zaawansowanych opcji, takich jak zainteresowania i zachowania w Internecie.  Tego typu personalizacja pozwala na dotarcie do użytkowników, którzy najprawdopodobniej będą częścią Twojej grupy docelowej. Dzięki temu zoptymalizujesz budżet reklamowy i zmaksymalizujesz efekty każdej kampanii reklamowej.

Na przykład, jeśli prowadzisz firmę wykonującą usługi remontowe, możesz skorzystać z reklamy w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do użytkowników w swoim regionie, w którym wykonujesz te usługi. Twoja kampania reklamowa dla usług remontowych, może być jeszcze bardziej zoptymalizowana i dostępna tylko dla bardziej spersonalizowanej grupy docelowej, wybierając spośród takich danych jak stan małżeństwa, wiek oraz płeć.

Jedną z największych zalet reklamowania się w mediach społecznościowych, jest stosunkowo niski koszt takich kampanii oraz możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, czyli potencjalnych klientów.

Szukasz najlepszej strategii reklamowej dla Twojej firmy, napisz koniecznie do nas.

 

 

 

 

5. Marketing treści – content marketing

Marketing treści  – Content marketing – to świetny sposób na pośrednią reklamę Twojej firmy wśród konsumentów, dostarczając im przydatnych lub interesujących informacji. Możesz tworzyć pomocne treści na blogu firmowym, filmach instruktażowych, infografikach i praktycznie w każdym dowolnym innym formacie, który może być umieszczony w Internecie.

Niezależnie od branży, publikowanie oryginalnych treści jest niezwykle skutecznym sposobem na nawiązanie kontaktu z grupą docelową przyszłych klientów. Gdy podzielisz się informacjami, które Twoi potencjalni klienci uznają za interesujące, będą znacznie bardziej skłonni zaufać Twojej firmie i możliwe, że zostaną Twoimi klientami.

Marketing treści – content marketing – może również ugruntować pozycję Twojej firmy jako autorytetu i zbudować Twoją reputację w Internecie. Gdy Twoi docelowi odbiorcy zobaczą, że rzetelnie publikujesz nowe informacje w swojej branży, będą mieli pewność, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Jednak aby odnieść sukces w content marketingu, musisz trzymać się odpowiedniego harmonogramu i regularnie publikować nowe treści, nowe poradniki – wtedy będziesz mieć większą pewność, że czytelnicy będą obserwować to o czym piszesz ponownie.

Firmy, które publikują nowości 8 lub więcej razy w miesiącu, odnotowują znaczenie większy ruch niż firmy, które publikują tylko kilka razy w miesiącu. Może się to wydawać trudnym i czasochłonnym zobowiązaniem, ale można to sobie ułatwić, nawiązując współpracę z agencją świadczącą usługi copywriting – pisania publikacji i sloganów reklamowych.

Treść pisana nie jest tylko jedyną drogą, którą możesz wybrać, ponieważ możesz także tworzyć treści w postaci oryginalnej grafiki – pod warunkiem, że masz takie umiejętności. Treści wizualne mogą przykuć uwagę użytkowników, a w połączeniu z ciekawymi informacjami mogą sprawić, że potencjalni klienci będą chcieli spędzać więcej czasu na Twojej stronie. Ponadto infografiki można łatwo udostępniać w mediach społecznościowych, a to znacznie zwiększy Twoje szanse na to, że odwiedzający udostępnią link do Twojej strony swoim obserwatorom – dzięki temu polecą Twoją stronę.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz tworzyć filmy instruktażowe lub związane z nowościami z Twojej branży. Filmy są jednym z najskuteczniejszych sposobów angażowania odwiedzających. Tworzenie oryginalnych treści wideo może być nieco bardziej pracochłonne niż pisanie nowego posta na blogu lub projektowanie grafiki, ale dobre wideo może mieć bardzo korzystny wpływ marketingowy dla Twojej firmy.

Marketing treści jest jedną z najlepszych metod reklamy internetowej, ponieważ może wspierać oraz być bardzo pomocny, przy innych działaniach marketingowych i reklamowych, między innymi w serwisach społecznościowych, płatnych kampaniach reklamowych w wyszukiwarkach oraz przy pozycjonowaniu – SEO. Dlatego coraz więcej firmy skupia swoją uwagę na dobrych treściach, angażujące tym samym użytkowników, czyli potencjalnych nowych klientów!

 

 

 

 

6. Skuteczny e-mail marketing

E-mail marketing  to jedna z najstarszych form marketingu cyfrowego i wciąż jedna z najskuteczniejszych strategii reklamowych oraz technik marketingowych. Korzystając z poczty e-mail, możesz dotrzeć do poszczególnych grup docelowych, bezpośrednio do ich skrzynek odbiorczych. Wysyłanie wiadomości e-mail jest świetnym sposobem na kontakt z obecnymi i potencjalnymi nowymi klientami. Możesz wysyłać newslettery z informacjami o nowych produktach lub usługach, a także oferty dostosowane do  różnych grup Twoich odbiorców. Newsletter powinien być wykorzystywany zawsze wtedy, gdy Twoja firma chce budować dobrą relację ze swoimi odbiorcami.

Nie wszyscy wiedzą jak efektywnym narzędziem marketingowym może być mailowa komunikacja z klientem i jak wiele posiada zalet. Kampanie e-mail marketingowe przynoszą szybki zwrot z poniesionych inwestycji oraz konkretne i wymierne korzyści. W rzeczywistości każda złotówka wydana na kampanie e-mail marketingowe powinna przynieść zwrot z inwestycji + dodatkowy wysoki zysk. Oczywiście osiągnięcie wysokiego zwrotu z inwestycji jest możliwe po odpowiednim testowaniu i ulepszaniu wysyłanych wiadomości e-mail, a jednym ze sposobów na przyspieszenie tych wyników jest włączenie personalizacji odbiorców.

W jaki sposób wysyłać skuteczny mailing?

Trzeba wiedzieć również, że serwery i hosting, na którym są instalowane sklepy internetowe lub strony WWW mają ograniczenia i limity na wysyłkę e-maili, są to limity dzienne oraz miesięczne. Jest to głównie spowodowane zapobieganiem rozpowszechnianiu się spamu i dbaniu o bezpieczeństwo kont pocztowych na serwerach. Dlatego aby wysyłać mailing warto korzystać z serwisów, które się w tym specjalizują. Tego rodzaju serwisy mają odpowiednio dostosowane serwery dla dużej ilości wysyłanych maili oraz dodatkowo oferują wszystko czego potrzebujesz, aby wysyłać efektywny mailing.

Twórz i wysyłaj skuteczne kampanie mailingowe

 

 

 

7. Live chat na stronie jako narzędzie marketingowe

Live chat, czyli czat na żywo, to program (aplikacja), który działa jako medium między Tobą / pracownikami pomocy technicznej a klientami. Dzięki czatowi na żywo, możesz inicjować rozmowy z nowymi gośćmi na stronie e-sklepu lub na stronie WWW, pomagać obecnym klientom i wchodzić w interakcje z powracającymi klientami – a to wszystko w czasie rzeczywistym.  Live chat dla marketingu to narzędzie, które pozwala firmom komunikować się w czasie rzeczywistym z potencjalnymi klientami, którzy odwiedzają ich witrynę, w celu zrobienia zakupów. Jeśli korzystasz już z czatu na żywo w celu sprzedaży lub czatu na żywo w celu wsparcia, sensowne byłoby wykorzystanie go również w celach marketingowych.

Live chaty mają automatyczne narzędzia, które pomagają dotrzeć do nowych klientów, sugerując im zakup lub polecając wybrane produkty, a także mogą oferować zniżki lub zachęcać do rozmowy oraz do pozostawienia kontaktu. A to wszystko może działać bez udziału czynnika ludzkiego, wystarczy zaprogramować odpowiednie akcje. Narzędzia i możliwości live chatu pomogą Ci zatrzymać potencjalnego klienta na stronie i zmobilizować go do zakupu Twoich produktów lub usług.

Dodaj polski Live Chat Czater.pl do swojej strony

Dodaj jeden z lepszych czatów do swojej strony, jeśli będzie potrzebował pomocy,  napisz do nas.

 

 

 

Zobacz także:

Jak uzyskać pierwszą sprzedaż w sklepie internetowym

Jak tworzyć i wysyłać skuteczne kampanie mailingowe – e-mail marketing

 

 

 

Nie masz jeszcze własnego sklepu internetowego?

Otwórz nowoczesny e-sklep, połączony z Hurtowniami Dropshipping.

Wypróbuj go za darmo, bez zobowiązań!

 

 

 

 

 

Obserwuj nas i bądź na bieżąco z nowościami na temat e-commerce:

 

Masz pytania, opinie lub sugestie?  Napisz do nas »

 

Pozycjonowanie dla sklepu internetowego oraz kampanie reklamowe i produktowe Google Ads. Wybierz najbardziej efektywne strategie reklamowe dla Twojego e-Biznesu!

SKUTECZNE POZYCJONOWANIE STRON WWW i SKLEPÓW INTERNETOWYCH
EFEKTYWNA REKLAMA W GOOGLE

Masz pytania? Zadzwoń 733 803 801, Pogadaj na live chacie, Napisz do nas
Przewiń na górę